دبیرکارگروه ساماندهی مدولباس : درجهت حرفه ای سازی علوم طراحی لباس گام برمیداریم

آیین رونمایی از مجموعه لباس های ایرانی با تلفیق سنت و مدرنیته :

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به برگزاری آیین رونمایی از مجموعه لباس های ایرانی با تلفیق سنت و مدرنیته گفت: با رونمایی  از این گونه آثار در جهت حرفه ای سازی علوم طراحی لباس در کشورگام برمیداریم.

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه یکی از کارهای مهم  در سال 1398 رونمایی از مجموعه سازی در برند ها است، گفت: یکی از کارهای مهمی که در سال آینده دنبال خواهیم کرد رونمایی از مجموعه سازی در برند ها و نشان تجاری در کشور است.

به گزارش روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد ولباس  کشور،  حمید قبادی دبیر کار گروه ساماندهی مد و لباس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی روز جمعه 5 بهمن ماه سالجاری در مراسم رونمایی مجموعه لباس های ایرانی با تلفیق سنت و مدرنیته که در هتل اسپیناس پالاس تهران برگزار شد، با بیان این مطلب افزود: در رونمایی از مجموعه لباس ایرانی که حاصل زحمات و تلاش طراح پیشکسوت و برتر کشور خانم صدیقه پاک بین بود توان و ایده های خلاق طراحان کشور در معرض دید همگان قرار گرفت و همه تلاش ها شان دهنده علاقمندی و ظرفیت موجود طراحان کشور برای تامین نیاز روز مردم و کشور است.

مشاور معاون امور هنری وزیر ارشاد با بیان اینکه رونمایی از این گونه آثار گام نهادن در جهت حرفه ای سازی علوم طراحی لباس در کشور است، گفت: بسیاری از دارندگان نشان تجاری قدرتمند دنیا درحال برگزاری چنین رویدادهایی هستند و رونمایی از مجموعه سازی برند ها در ایرانی اقدامی حرفه ای در جهت حرفه ای شدن در زمینه مد ولباس ایرانی و اسلامی با تلفیق سنت و مدرنیته خواهد بود.

قبادی با اشاره به تبلیغات وسیع رسانه های خارجی درباره لباس ایرانی و اسلامی، تصریح کرد: همه اتحادیه ها، انجمن ها و طراحان مد و لباس باید به میدان آمده و با خلاقیت و نو آوری در تولید لباس های متناسب با سبک ایرانی اسلامی، میزان علاقه مندی مردم به این گونه آثار را افزایش دهند.امروز خوشبختانه عزم و اراده جدی با وجود اختلاف سلیقه ها، به اشتراک نظر رسیده است.

مشاور معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با خاطرنشان کرد: همانطور که هر سال می بینید جشنواره بین المللی مد ولباس فجر آثار فاخری را پس از داوری با حمایت تولید کنندگان و طراحان وارد بازار مصرف کشور می کنند، امیدوار هستیم طراحانی که دارای برند های فعال  هستند رونمایی از مجموعه هایشان را به شکلی بسیار زیبا و کاملا حرفه ای در جشنواره های مختلف و بخصوص نمایشگاهی به نمایش دربیاورند.

قبادی با بیان اینکه مد و لباس کشور نیازمند حمایت طراحان و تولید کنندگان است، تصریح کرد: اگر حمایت و تکریم از طراحان کشور در حوزه مد و لباس نکنیم نمی توانیم شاهد رشد و توسعه لباس های ایرانی و اسلامی در کشور باشیم لذا رونمایی از چنین مجموعه هایی باعث می شود تا نمونه برندهایی مانند آثار ارزشمند طراح برترو پیشکسوت خانم پاک بین وارد بازار مصرف کشور شود و از  این طریق می توان پاسخگوی رسانه ها و نیازهای مردم بود.

فاطمه ذوالقدر نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی نیز با حضور در این مراسم گفت: خلا اصلی در حوزه مد ولباس توجه نداشتن به تلفیق لباس های سنتی و مدرنیته بوده است چراکه اگر پیش از این به این حوزه توجه میشد شاهد صادرات لباس های سنتی ایرانی با طراحی مدرن بودیم. اگر توجه و حمایت همه دستگاه هاو حتی مردم برقرا ر باشد حوزه مد و لباس ایرانی و اسلامی می تواند به حوزه ای درآمد زا و همچنین ارز آور با صادرات انبوه تبدیل شود.

مراسم افتتاحیه مجموعه لباس های ایرانی اسلامی با تلفیق "سنت و مدرنیته" روز جمعه  5 بهمن ماه با حضورحمید قبادی دبیرکارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، مریم ایمانیه همسر وزیر امور خارجه،  پویا محمودیان معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، فاطمه ذوالقدر عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، علیرضا شیروی مدیر کل خبرگزاری ها و مطبوعات خارجی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از فعالان و طراحان لباس در هتل اسپیناس برگزار شد.

بالا